Súťaž o knihu Falšovatelia jedla

Spoznajte finty potravinových reťazcov, ako nás oklamať a dvaja z Vás vyhrajú túto knižnú novinku

Kniha „Falšovatelia jedla“ podrobne odhaľuje zavádzacie praktiky koncernov

Desiatové pochúťky pre deti sú v skutočnosti skrytými cukrovými bombami, biologické jablčné nápoje žiadne jablko v živote nevideli! A z raňajkových „fitness“ vločiek rozhodne nebudete fit, priberá sa z nich! Aj takto sú spotrebitelia po celej Európskej únii podvádzaní vo veciach výživy. Nemec Thilo Bode, zakladateľ spotrebiteľskej organizácie foodwatch našiel odvahu vykričať do sveta krutú pravdu o potravinách a nekalých praktikách obchodných reťazcov. A rozhodne si neberie servítku pred ústa! 

Európa bez hraníc nám každú chvíľu servíruje stále nové, menšie či väčšie potravinové škandály.  Wellness, zdravie, tradícia, bio, atraktívne názvy, ktorými nás potravinoví giganti klamú pri nakupovaní. Tradičným spôsobom v regióne vyrobená šunka však pochádza z veľkochovov po celej Európe! Myslíte, že v slovenských supermarketoch to je iné?

Klamanie v supermarkete má systém. Vyčíňanie potravinárskych koncernov hraničí s ubližovaním na tele dôsledkom zavádzania,“ hovorí Thilo Bode, autor knihy Falšovatelia jedla, v ktorej odhaľuje, ako sa výrobcovia potravín a ich distribútori vehementne snažia vyhnúť tomu, aby sa spotrebiteľ dozvedel pravdu o pôvode potravín. Odhaľuje stratégiu zavádzania a podvádzania, ktoré sa deje čiastočne s požehnaním rôznych vládnych a európskych orgánov a organizácií.

Bode menovite uvádza koncerny a obchodné reťazce, ktoré sa dopúšťajú „legálnych podvodov“ a podrobne skúma výrobky, ktoré všetci poznáme. Tak ako Nemci v tých „nemeckých“, tak aj my Slováci v tých „slovenských“ Billách, Kauflandoch či Lidloch dôsledkom dnešnej globalizačnej doby nakupujeme vo veľkom rovnaké výrobky od tých istých veľkovýrobcov potravín. Tak ako všetci spotrebitelia v celej Európe.  

Šokujúce odhalenia o problémoch s potravinami s množstvom konkrétnych príkladov a udalostí popisuje úspešná publikácia Falšovatelia jedla, ktorá sa v Nemecku už dva roky drží v prvej stovke  najpredávanejších bestellerov literatúry faktu. Nechcete aj vy vedieť, čo nám potravinárske koncerny klamú do tanierov?


Hodnota ceny: 25,00 EUR

Súťaž ukončená
Cenu venuje Vyhravam.sk
Počet súťažiacich 352

Výhercovia

Ostatné súťaže

Zapojte sa aj do iných zaujímavých súťaží