Súťaž o knihu Muž menom Ove

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte knihu Muž menom Ove

Muž menom Ove je mimoriadne čítavý príbeh plný láskavého humoru, pri ktorom sa budete smiať od prvej po poslednú stranu. Jeho sila vychádza práve z nápadu autora, v ktorom strieda spomienky s aktuálnym dianím, mieša komiku s nostalgiou, vtip a smútok. Budete sa baviť na Oveho prísnosti v absurdných situáciách a postupne si uvedomíte, že ten protivný dedko je vám vlastne veľmi sympatický.

Je to muž pevných zásad, neochvejných princípov a nemenných pravidiel – a večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného.


Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí. Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.

 

Správnu odpoveď na našu otázku nájdete tu.

Hodnota ceny: 13,21 EUR

Súťaž ukončená
Počet súťažiacich 125

Výhercovia

Ostatné súťaže

Zapojte sa aj do iných zaujímavých súťaží