Súťaž o laserovú operáciu očí

Súťaž o poukážku na laserovú operáciu očí v špičkovom centre SPINN v hodnote 798 eur

Zapojte sa do súťaže o poukážku na laserovú operáciu oboch očí v špičkovom očnom laserovom centre SPINN v hodnote 798 eur!

Ste krátkozraký, alebo krátkozraká? Už Vás nebaví nosiť okuliare alebo kontaktné šošovky? Váš problém môže vyriešiť laserová operácia oka metódou EPI-LASIK v špičkovom očnom laserovom centre SPINN v Ružomberku. 

Ak sa zapojíte do súťaže, a zároveň sa stanete aj fanúšikom očného centra na Facebooku, môžete vyhrať operáciu oboch očí pre Vás, alebo Vášho blízkeho. 

O centre SPINN

Očné laserové centrum SPINN v Ružomberku sa venuje refrakčnej chirurugii excimerovým laserom. Špecializujeme sa teda na odstraňovanie okuliarov alebo kontaktných šošoviek do diaľky. Krátkozrakosť alebo astigmatizmus? Žiadny problém! Najmodernejšou technológiou, vysokoodbornou lekárskou základňou a v neposlednom rade maximálnou spokojnosťou klientov sa spoločnosť radí k špičkovým očným centrám v regióne strednej Európy. Pokiaľ sa rozhodnete pre naše centrum, uvidíte, čo ste doteraz nevideli.

O metóde EPI-LASIK

Metóda EPI-LASIK je jedna z najmodernejších operačných metód na riešenie krátkozrakosti (myopie) a astigmatizmu. Cieľom tejto metódy je podstatné zníženie refrakčnej chyby oka alebo jej úplné odstránenie. Pri metóde EPI-LASIK je zákrok vykonávaný na oku znecitlivenom očnými kvapkami. Najskôr sa uvoľní epitel rohovky pomocou špeciálneho zariadenia (mikrokeratóm), lamela epitelu sa zhrnie a potom lúč excimerového laseru odstráni povrchové vrstvy rohovkovej strómy v kruhovej zóne, čím sa zmení zakrivenie rohovky a rovnobežné lúče svetla dopadajúce do oka sa opäť zbiehajú na sietnici. Vlastný zákrok trvá rádovo sekundy. Zákrok bežne vykonávame na oboch očiach v priebehu jedného sedenia. Lamela epitelu sa následne buď odstráni (metóda free flap), alebo sa môže priložiť na pôvodné miesto a nasadí sa kontaktná šošovka, ktorá sa ponechá v oku 4 dni. Po vykonanom zákroku sa nasadí kontaktná šošovka a aplikujú sa antibiotické kvapky. Pooperačné obdobie, kým sa neobnoví povrchová vrstva rohovky (epitel), je sprevádzané pocitom cudzieho telesa v oku, rezaním, pálením a pobolievaním. Prvá kontrola po operácii (v prípade, že pacient nepociťuje potrebu skoršej návštevy) je na štvrtý pooperačný deň, kedy je už epitel väčšinou obnovený a kontaktné šošovky sa vyberú. Ďalej pokračuje liečba kvapkami ovplyvňujúcimi hojenie rohovky (kortikostereoidy). Stabilizácia rohovky a tým aj výsledné hodnoty refrakcie nastávajú po 3 až 6 mesiacoch od zákroku. Komplikácie laserového zákroku sú vzácne . Pokiaľ vzniknú, je možné ich väčšinou riešiť aplikáciou príslušných liekov alebo výnimočne doplňujúcim zákrokom. Veľká časť nižšie uvedených komplikácií závisí od individuálneho spôsobu hojenia rohovkového tkaniva.

Garantom operácii oka je prednosta Očného laserového centra SPINN a hlavný operatér centra MUDr. Ján Čuvala, PhD., ktorý vykonal už viac ako 13 000 operácii oka. 

Viac informácii, ako aj správnu odpoveď, nájdete na stránke centra laser.spinn.sk


Hodnota ceny: 798,00 EUR

Súťaž ukončená
Cenu venuje vyhravam.sk
Počet súťažiacich 2552

Výhercovia

Ostatné súťaže

Zapojte sa aj do iných zaujímavých súťaží