Súťaž o let balónom

Vyhraj letenku na neopakovateľný let balónom s Balonfly.sk v hodnote 139 eur

Dovoľte spoločnosti BolonFly.sk, aby Vás vpustila do majestátneho sveta teplovzdušných balónov, kde môžete zažiť radosť z najstarších a najromantickejších foriem letectva vo svete. Spolu s portálom Vyhravam.sk môžete získať jednu letenku na hodinový let v teplovzdušnom balóne v skupine, ktorá je platná do 30. júna 2013, pričom druhú letenku si víťaz môže dokúpiť za zvýhodnenú cenu. Sme schopni lietať v okolí Bratislavy a Senca, v závislosti od poveternostných a iných podmienok. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Spoločnosť BalonFly.sk má centrálu v Bratislave a lieta hlavne v okolí Bratislavyv, lokality Senec, TrnavaDunajská Streda, Stupava, Malacky. Sú to nádherné miesta na fantastické výlety v balóne. Ak máte záujem, je možné uskutočniť let aj v iných lokalitách na Slovensku alebo v zahraničí. Samozrejme po splnení všetkých potrebných podmienok pre let balónom, ako sú poveternostné podmienky, letecké predpisy a súhlas riadenia vzdušného priestoru.

Prioritou BalonFly.sk je maximálna spokojnosť klientov. BalonFly.sk tvorí skúsený balónový team s viacročnou praxou. Piloti sú pravidelne školení a majú skúsenosti aj s inými leteckými odbormi ako je skydiving a lietanie s motorovými lietadlami. BalonFly.sk používa špičkovú balónovú techniku, ktorú pravidelne kontroluje Letecký Úrad SR.

Pilot kladie dôraz na počasie

Balón je konštruovaný pre 2 osoby a viac. Pilot pred každým letom vykonáva predletovú prípravu, ktorá sa skladá aj z meteorologických predpovedí. Počasie je veľmi dôležitý faktor pre lietanie s balónom a preto sa tomu venuje maximálna pozornosť.

Každý pilot ma skúšky z meteorológie a vie sa správne rozhodnúť, či sa poletí alebo nie. Ak sa Vám niekedy zdá, že počasie je letové a pilot povie, že dnes neletíme, verte tomu, že vie o čom hovorí. Počasie je vrtkavé a presne sa nedá predpovedať. Preto medzi pilotmi sa traduje jedna veta: “Meteorológovia sú najlepšie platenými klamármi.“

 

Kedy lietame a kto sa k nám môže pridať 

Hlavná sezóna je od mája až do októbra. Balóny môžu lietať skoro ráno a to dve hodiny po východe slnka alebo dve hodiny pred západom slnka. Dôvod je veľmi jednoduchý. Balónu nerobí dobre termické počasie a let v termike je veľmi nebezpečný a zakázaný. V zimnom období sa lieta počas celého dňa.

Letieť balónom môže ktokoľvek, kto je zdravý, svojprávny a odhodlaný na dobrodružstvo. Deti letia len v sprievode rodičov alebo zákonných zástupcov. Neodporúčame letieť tehotným ženám.

Samotný let v balóne

Na let balónom si rezervujte 4 až 5 hodín. BalonFly.sk sa s výhercom najprv stretne na vopred dohodnutom mieste a podľa profilu vetra sa vyberie lokalita pre štart balóna. 

Celková príprava balóna trvá cca 30 min. Potom sa BalonFly.sk s výhercom vznesie do výšin, ktoré sú od 300 do 2 200 m, samozrejme všetko záleží od poveternostných podmienok a po vzájomnej komunikácii s dispečermi na kontrolnej veži, ktorá riadi vzdušný okrsok. V balóne sa letí hodinu. Po pristátí príde sprievodné vozidlo, ktoré zbalí balón a následne výhercu odvezie na miesto štartu alebo k jeho autu.

 

Lietanie je bezpečné

Ešte dodáme, že balón je jeden z najbezpečnejších dopravných prostriedkov. Ak je dostatok plynu a pilot je rozvážny, určite sa Vám nič nestane. Piloti spoločnosti BalonFly.sk sú dlhoročnými pilotmi balónov a niektorí sa venujú aj inej leteckej činnosti. Balón je pod kontrolou Leteckého úradu a každoročne je preverený a daný súhlas s jeho prevádzkou. Ste v najlepších rukách. :-)

Dôležitá informácie pre Vás je, že spoločnosť BalonFly.sk nemala doposiaľ žiadny incident, ani poistnú udalosť.

Ako sa mám obliecť a čo si mám so sebou zobrať? 

Výhercovi odporúčame obliecť sa tak, ako by ste išli na prechádzku. Na let je vhodné športové oblečenie, tenisky. Prosím, nezabudnite si zo sebou vziať fotoaparáty, videokamery a letenku!

 

Čo všetko zahŕňa Vaša výhra? 

V cene výherného letu teplovzdušným balónom je zahrnutý hodinový let, občerstvenie ako sú nealko nápoje a šampanské, poistenie pre prípad úrazu, dovoz pasažierov po úspešnom lete na miesto štartu a certifikát o absolvovaní letu balónom. Ďalej je tam ešte milión iných vecí... dobrá nálada, kopec zážitkov a srandy...

Správnu odpoveď na súťažnú otázku nájdete na www.balonfly.sk


Hodnota ceny: 139,00 EUR

Súťaž ukončená
Cenu venuje vyhravam.sk
Počet súťažiacich 2364

Výhercovia

Ostatné súťaže

Zapojte sa aj do iných zaujímavých súťaží