Súťaž o originálne darčeky Bontonfilmu

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte originálne darčeky k filmu Norman a duchovia

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte originálne darčeky k filmu Norman a duchovia

Súťažíme o jeden z dvoch balíčkov písacících potrieb STABILO. Každý balíček obsahuje : sadu zvýrazňovačov, sadu guľôčkových pier, ergonomickú  ceruzku, ergonomické pero, sadu ergonomických pasteliek a o dve tričká s motívom Norman a duchovia

Kto zachráni malé ospalé mestečko, keď ho prepadne banda zombíkov? Neohrozený hrdina sa volá Norman. Má  jedenásť, žije na  hororoch a rád sa rozpráva  so svojou mŕtvou starou mamou. Norman má  jednu zvláštnu schopnosť, povedzme že šiesty zmysel. Vidí duchov a vie sa s nimi na kadečom dohodnúť. To sa v aktuálnej, veľmi nepríjemnej situácii môže dobre hodiť.

 

Kým sa ale Norman postaví na čelo miestneho odboja proti živým mŕtvym, bude musieť kadečo prehryznúť, čo sa stáva najmä deťom s nálepkou čudáka a mimoriadnymi schopnosťami. Rodičia ho nechápu, staršia sestra ním pohŕda, spolužiaci ho šikanujú alebo ignorujú (v lepšom prípade) a jediný, s kým vychádza, je tlsťoch Neil, s ktorým sa  tiež nik nekamaráti. Ešte si rozumie s duchmi väčšiny nebožtíkov z okolia, ale tých nemôžeme rátať.

Normanov život naberie celkom iný smer, keď mu čudácky strýko prezradí, že mestečko čo nevidieť postihne veľmi stará  kliatba  a že práve on ju môže vďaka svojim záhrobným komunikačným schopnostiam zastaviť. Kým sa Norman rozhodne, či sa chce alebo nechce stať hrdinom, začnú mŕtvy vyliezať z hrobov a strašiť všetko živé. V tú chvíľu sa v Normanovej hlave zrodí nápad, ako ich vrátiť do štádia večného odpočinku. Vie však, že sám to nedokáže. A zrealizujte teoreticky dokonalý plán, keď máte v partii vydeseného tlsťocha, jeho staršieho brata, ktorý má  namiesto mozgu svaly, sestru, ktorá ho verejne balí, a najväčšieho lotra zo školy... A keď vás okrem zombíkov naháňa aj polícia a spoluobčania, ktorí práve prestali mať úctu k mŕtvym...

Nápad na zombie komédiu pre deti sa v hlave Chrisa Butlera zrodil v čase, keď pracoval na storyboardoch k filmu Koralína a svet za tajnými dverami, nominovanému na Oscara. „Asi ako každého ma bavil seriál Scooby Doo, iba som chcel, aby strašidlá zostali strašidlami a neboli to prezlečení ľudia. Tiež som si povedal, aké by to bolo, keby som sa ešte niekedy mohol porozprávať so starou mamou, a z týchto dvoch liniek vznikol scenár, ktorý je strašidelný a pritom vtipný, plný dobrodružstiev a akcií. A súčasne sa v ňom môže každý nájsť,“ hovorí režisér a scenárista Normana a duchov.

Hlavná myšlienka filmu podľa producentky Arianne Stuner pozostáva v tom, že je celkom fajn, keď sa človek líši od „davu“. Tým sa v podstate riadili aj tvorcovia, ktorí sa v množstve  digitálne animovaných filmov rozhodli Normana nakrútiť tradičnou metódou bábkovej animácie, vďaka ktorej je vraj 3-D efekt skutočne „hororový“.

Pozrite si ceny, ktoré môžete vyhrať: 


Hodnota ceny: 80,00 EUR

Súťaž ukončená
Cenu venuje vyhravam.sk
Web partnera www.bontonfilm.sk
Počet súťažiacich 1201

Výhercovia

Ostatné súťaže

Zapojte sa aj do iných zaujímavých súťaží