Súťaž o troch anjelov

Súťaž o troch ručne vyrezavaných anjelov v hodnote 45 eur

Zapojte sa do skvelej súťaže o troch ručne vyrezaných anjelov, ktorí vám alebo niekomu blízkemu prinesú radosť a šťastie. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.


Ceny:
1. cena je biely anjel v hodnote 20 eur
2. cena je červený anjel v hodnote 15 eur
3. cena je tyrkysovo-zeleny anjel v hodnote 10 eur

Louis Comfort Tiffany (18. februára 1848 - 17 januára 1933) bol americký umelec a dizajnér, ktorý pracoval v oblasti dekoratívneho umenia a špecializoval sa na prácu s farebným sklom. Jeho tvorba bola poznamenaná obdobím secesie, ktorá podporovala rozvoj všetkých umeleckých remesiel. Bol objaviteľom novej techniky vo výrobe vitráži, keď nahradil olovené profily medenými páskami a cínom. 

Základ Tiffany techniky pozostáva z malých ručne vyrezaných kúskov skla podľa vopred pripraveného návrhu. Po následnom dobrúsení hrán a malých tvarových úpravách sa jednotlivé kusy skla oblepujú medenou samolepiacou páskou, ktorá sa musí starostlivo uhladiť tak aby sa jednotlivé kusy skla dali k sebe pritlačiť. Následne sa tieto kúsky zafixujú a preletujú spájkovačkou. 

Pre výrobu rôznych umeleckých predmetov – stolných lámp, lustrov, úžitkových a dekoračných predmetov sa používa farebné ploché sklo o sile 2-4mm. Sklo pre Tiffany techniku sa vyrába tavením kremičitých pieskov a alkalických kovov. Rôzne pomery prímesí a intenzita tavenia určujú vlastnosti, zafarbenie a jedinečnú krásu skla, ktorej výsledkom sú krásne ručne vyrábané umelecké predmety. 


Hodnota ceny: 45,00 EUR

Súťaž ukončená
Cenu venuje vyhravam.sk
Počet súťažiacich 1614

Výhercovia

Ostatné súťaže

Zapojte sa aj do iných zaujímavých súťaží